Páteční nadílka fotek ze závěrečného slalomu je tady...

Pondělí

Cesta proběhla v pořádku, ubytovali jsme se ve velmi příjemném hotýlku s krásným výhledem na lipenské jezero a po vydařeném obědě (zeleninová polévka, kuře s rýží) jsme vyrazili na svah. Své lyžařské schopnosti a umění jsme vyzkoušeli na Martě a Kubíkovi ve Frymburku, kde nás příjemně překvapily celkem dobré lyžařské podmínky. Zítra se těšíme na další prima den. Máme se dobře. (A. Svobodová)

 

Úterý

Dopoledne i odpoledne jsme pilovali lyžařskou techniku ve skiarealu Lipno. Všichni naši svěřenci zvládají jízdu nejen lanovkou nahoru, ale i v obloucích směrem dolů. Po výcviku jsme doplnili zásoby v místním nákupním středisku. Kuchařky nám dnes přichystaly sekanou s bramborovou kaší a buchtičky se šodó. Všechny děti jsou moc fajn. (K. Kuželová)

 

Středa

I dnes jsme se probudili do krásného slunečného dne. Dopoledne jsme strávili na sjezdovce. Po vydatném obědě nás čekal „odpočinkový den“. Ještě s kostí v puse a knedlíkem v ruce jsme dobíhali již rozjíždějící se autobus, který nás dopravil do Kubík parku ve Frymburku. Tam nás čekal snowtubing, nákupy, sladké občerstvení (palačinka a horká čokoláda) a hudební vsuvka (zpěv našich talentovaných dětí), na které si vysoutěžily spoustu odměn. Poté jsme vzali útokem frymburské obchody se suvenýry. Šťastnější rodiče se možná dočkají pohledu. :-) Krátce na to jsme se přesunuli do přeplněného lipenského Hopsária, které jsme během pár minut svým příchodem rázem vylidnili :-) a měli ho tak sami pro sebe. Po hodinovém dovádění jsme si šli odpočinout na hotel, kde na nás čekala milá návštěva – pan školník s dalším proviantem. Po večeři jsme opět vyrazili do víru lipenského střediska, tentokrát do místního aquaparku. Konečně máme jistotu, že se všichni alespoň jedenkrát za pobyt umyli :-). Odpočinkový den se nám pomalu chýlí ke konci a my doufáme, že zítřek bude snad trochu volnější. Z pyžámek zdraví vaše spokojené děti a instruktoři. (A. Svobodová)    

 

 

Čtvrtek

Čtvrtý den jsme podle plánu celý den prolyžovali. Sluníčko se tentokrát moc neukázalo a venkovní teplota spíše připomínala podzim. K obědu jsme se posilnili slepičím vývarem a zapečenými těstovinami, k večeři nás, k velké spokojenosti všech, poctili kynutými borůvkovými knedlíky. Právě se balíme a chystáme na večerní zábavný program.

 

Pátek

I poslední den lyžařského výcviku se nesl ve znamení slunečného a dnes i mrazivého počasí. Očekávali jsme, že nervozita a rozruch nastane až před startem chystaného závodu ve slalomu, ale první ranní rozruch začal již během balení při identifikování vlastních věcí, které, zdá se děti v životě neviděly. Ještě jich pár máme v zásobě a ještě jistě přibudou další. Po ranním hektickém začátku dne nebyla již rozcvička před závodem třeba. Pořadatelé parku Kubík ve Frymburku nám perfektně připravili technicky náročnou trať a závod mohl začít. Jako první trasu zpamovala všechna děvčata a poté se ze svahu vrhli nadšení chlapci. Všichni závodníci měli dva pokusy a kupodivu všichni dojeli po dvou, bez větších kotrmelců a ve velmi slušném čase i stavu. :-)  Mnozí i překvapili. Následovalo vyhlášení vítězů. Největší dobrodružství nás však ještě čekalo. Po posledním chutném obědě (kuřecí plátek s omáčkou a rýží) následovalo drama číslo tři – našťouchání všech věcí a dětí do autobusu, ve kterém proběhlo další kolo aukce již dříve nabízených věcí. Opět bez výsledku. Mnozí nepoznali ani své podepsané věci. Domníváme se, že kurz, který byl na penzionu před námi se asi zapomněl sbalit. :-)  Momentálně sedíme v autobuse a jsme šťastni, že vezeme všechny děti zdravé a v pořádku domů. A my jsme rádi, že jsme rádi. Těšíme se konečně na večerní „reset“. (A. Svobodová)

 

PODĚKOVÁNÍ

V první řadě bych chtěla poděkovat svému instruktorskému týmu – Mgr. Kateřina Kuželová, Mgr. Markéta Tesárková, Bc. Daniel Němec za obětavý přístup, péči a předání nových lyžařských dovedností.
Dále bych ráda poděkovala všem dětem, které se lyžařského kurzu účastnily. Byly jste moc fajn, šikovné, spoustu jste se toho naučily a jistě máte i hodně super zážitků. A i když to s vámi bylo někdy hodně náročné, byly jste SKVĚLÉ!

A v neposlední řadě děkuji panu řidiči, panu Peterovi Henczemu, který nás jako každý rok obětavě, spolehlivě a bezpečně vozil a splnil nám každé přání, které nám na očích viděl :-). 

Mgr. Aneta Svobodová
vedoucí lyžařského výcviku 3.tříd